Lukáš Vondráček


klavír

Lukáš Vondráček

V návaznosti na nedávná debutová vystoupení s London Symphony Orchestra, Pittsburgh Symphony Orchestra, Tokyo Metropolitan, hr-Sinfonieorchester Frankfurt nebo s Royal Scottish National Orchestra, Lukáš Vondráček má před sebou další vzrušující sezónu. Absolutní vítěz Queen Elisabeth Piano Competition v 2021/22 vystoupí s Chicago Symphony Orchestra, Japan Symphony Orchestra, Malaysian Philharmonic, Warsaw Philharmonic, Orchestre Philharmonique de Marseille,Turku Philharmonic a Antwerp Symphony Orchestra. Je také rezidenčním umělcem na festivalu Dvořákova Praha a opakovaně vystoupí s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Sólové recitály ho čekají v KKL v Lucernu a v Rudolfinu v Praze.

Za posledních deset let Lukáš procestoval celý svět a pracoval s orchestry ve Philadelphii, Baltimoru, Sydney, Oslu, Amsterdamu. Recitály jej zavedly do hamburské Elbphilharmonie, lipského Gewandhausu, vídeňského Konzerthausu, amsterdamského Concertgebouw a na renomované festivaly Menuhin Festival Gstaad, PianoEspoo in Finland, Pražské jaro a Lille Piano Festival.

Lukáš studoval na Academia de Música Karol Szymanowski v polských Katovicích a na Musik und Kunst Privatuniversität ve Vídni. Pod vedením Hung-Kuan Chen pokračoval na New England Conservatory v Bostonu, kde v roce 2012 získal diplom s vyznamenáním.