Co je u nás nového


26. 5. 2022

Junioři! Poslední dny k přihlášení

Kdo se chcete přihlásit do kategorie Junior, neváhejte. Přihlášky se uzavírají 31. 5. 2022.

14. 3. 2022

Slavnostní koncerty ke 170. výročí narození Otakara Ševčíka

Ševčíkova akademie chystá k blížícímu se jubileu Otakara Ševčíka trojici koncertů, které se odehrají 19. 3. v Praze, 20. 3. v Klatovech a 21. 3. v Horažďovicích, rodném městě Otakara Ševčíka. Koncerty akademie převede i do virtuálního prostoru: 22. března odvysílá on-line přenos slavnostního koncertu z Horažďovic. Protagonisty koncertů budou lektoři a studenti Ševčíkovy akademie.

Z lektorů vystoupí houslista Jan Fišer, koncertní mistr České filharmonie, a violoncellista Tomáš Jamník, umělecký ředitel Ševčíkovy akademie. Studenty akademie bude v rámci koncertů zastupovat houslistka Eliška Kukalová, úspěšná posluchačka Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, která v předloňském roce debutovala na festivalu Dvořákova Praha pod patronací Václava Hudečka. Prostor dostane také talentovaný osmnáctiletý Matteo Hager, který byl jen nedávno přijat na londýnskou hudební univerzitu, a teprve patnáctiletá Boha Moon, studentka Josefa Špačka, která se v loňském roce stala laureátkou prestižní Mezinárodní soutěže Yehudi Menuhina. Mladou generaci violoncellistů bude reprezentovat Vilém Vlček, student basilejské Musik-Akademie a čerstvý vítěz významných soutěží v Praze a Luzernu.

On-line přenos slavnostního koncertu 22. března od 19:00 lze sledovat na facebooku nebo zde na našem webu.

12. 3. 2022

Přihlaste se na Ševčíkovu akademii 2022

Přihlášky na letošní ročník Ševčíkovy akademie jsou spuštěny! I letos se můžete těšit na skvělé pedagogy (prohlédněte si náš celý tým), on-line lekce od Noaha-Bendixe Balgleyho a Richarda Aarona nebo na smyčcový orchestr pod vedením dirigenta Jakuba Hrůši. Novinkou bude malé (a věříme, že přátelské) soutěžní klání o sólové vystoupení s orchestrem a další zvláštní ceny. Samozřejmostí je doprovodný program - semináře, přednášky, výstava, komorní hra pod vedením lektorů, výtečná strava v Hotelu Prácheň a další sportovní klání, které k létu bezesporu patří. Milí studenti, milé studentky, těšíme se na vás!

10. 3. 2022

Sledujte náš YouTube kanál, ať jste stále v obraze

Možná unikl vaší pozornosti náš YouTube kanál, který obsahuje záznamy z festivalových koncertů, upoutávky a další zajímavá videa. Veškerý obsah má na starosti Jakub Mayer (czellor films), který je na několika záznamech zachycen jako violoncellista. Moc děkujeme za toto srdcařské nasazení!