Podpořte nás

Vyhledáváme talenty

Naším cílem je podpořit výjimečně talentované hráče a hráčky do 28 let. Každý rok sestavujeme mezinárodní tým lektorů, který pracuje s účastníky akademie a motivuje je k ještě lepším výkonům.

Pomáháme spojovat

Každý rok se v rámci Ševčíkovy Akademie potkají studenti z celého světa, díky čemuž mohou navázat své budoucí profesní vztahy napříč kontinenty.

Myslíme na nejmenší

Jako jediná akademie v České republice děláme kurzy i pro nejmenší hudebníky. Každý den se mohou malí začínající hráči a hráčky účastnit aktivit v kolektivu a rozvíjet své hudební schopnosti a představivost.

Pečujeme o odkaz

Česká republika má ohromné kulturní bohatství, o které je však třeba systematicky pečovat. Dílo Otakara Ševčíka patří ke světově nejuznávanějším,

Šíříme radost

Od roku 2018 vylaďujeme festivalový program, který nabízíme publiku v malebných Horažďovicích a jejich okolí. Hrajeme v koncertních sálech, kulturním domě, ve všech kostelích, na zámku, v atriu, v parku, na náměstí... všude, kde dokáže hudba přilákat posluchače.

Reprezentujeme

V roce 2024 dostala Ševčíkova akademie pozvání na prestižní festival Young Euro Classic v Berlíně. Hned dva orchestry budou reprezentovat - Ševčík Junior Orchestra a Ševčík Academy Orchestra.