Junior akademie

pro studující od 8 do 15 let

Otakar Ševčík v době největší slávy učil stovky studentů, kteří za ním jezdili z celého světa až do malého kraje na jihu Čech. Klíčem k jeho úspěchu byla trpělivá práce na desítkách tisíc nástrojových cvičení, které dohromady tvoří dnes jen částečně známou Ševčíkovu metodu. Akademie Junior nabízí studentům a studentkám možnost pracovat pod vedením mezinárodního týmu lektorů a navštěvovat bohatý doprovodný program. Všechny aktivity se odehrávají v malebných Horažďovicích a v jejich blízkém okolí.

Co nabízíme?

I

Individuální přístup

Cílem akademie je podpořit další rozvoj každého hráče a hráčky, ať už to bude zaměření na nástrojovou techniku nebo nácvik tradičního repertoáru.

H

Hudební kurzy

Základem výuky jsou masterclassy u lektorů, které jsou vedeny formou veřejných masterclassů i soukromých hodin.

K

Koncerty

Studenti mají možnost vystoupit na jednom z veřejných koncertů a zároveň navštěvovat ostatní festivalové koncerty.

L

Letní soutěž

Během koncertních vystoupení bude lektorský tým sledovat nejpovedenější výkony, které následně ocení. Nepůjde o souboj, ale o hru.

O

Orchestr Š

Během kurzu budou mít studenti možnost zasednout do experimentálního orchestru Š spolu s lektory a zkoumat možnosti nástrojové souhry.

S

Semináře

Nedílnou součástí Ševčíkovy akademie jsou také přednášky a semináře, které se budou věnovat životu a dílu Otakara Ševčíka, ale také nástrojové metodice obecně.

D

Doprovodný program

Pro účastníky je s pomocí zkušených praktikantů připraven bohatý doprovodný program včetně turnaje v pingpongu, fotbalových zápasů a spousty procházek do přírody.

U

Ubytování a strava

Všichni studenti budou společně ubytováni v bezprostřední blízkosti všech aktivit akademie a spolu s lektory se budou stravovat v restauraci Hotelu Prácheň.

Lektoři a účinkující

Praktické informace

Termíny

 • Doporučený příjezd je pondělí 5. srpna 2019, ve stejný den proběhne registrace účastníků od 15 do 18 hodin v secesním sále Hotelu Prácheň
 • Úvodní koncert proběhne v pondělí 5. srpna 2019 od 20 hodin v secesním sále Hotelu Prácheň*Závěrečný koncert proběhne v úterý 13. srpna 2019 od 20 hodin v secesním sále Hotelu Prácheň
 • Odjezd všech účastníků je ve středu 14. srpna 2019
 • Poslední možný termín pro vstup do online přihlášky je 19. července 2019

Místo konání, ubytování

Všichni studenti budou ubytováni v Horažďovicích v areálu bývalého kláštera františkánů, ve kterém dnes sídlí Domov mládeže Střední školy Horažďovice. Ve stejném objektu, tedy v bezprostřední blízkosti ubytování, se nachází také základní umělecká škola, kde je (spolu s Domovem mládeže) další možnost cvičení. Přibližně 1 minutu chůze je vzdálen Hotel Prácheň, který je jedním z center aktivit Ševčíkovy akademie a dalších necelých 5 minut chůze je vzdáleno náměstí Horažďovic a zámek, kde probíhá další část programu.

Strava

Studenti i lektoři budou mít zajištěné snídaně, obědy i večeře v Hotelu Prácheň, který disponuje velmi kvalitní restaurací. Strava je vhodná i pro vegetariány, na přání i pro vegany či strávníky trpící alergiemi.

Cesta

 • Autem: z Plzně (1 hodina), Prahy (2 hodiny), Mnichova (3 hodiny) nebo Vídně (3,5 hodiny)
 • Autobusem: z Prahy přímým spojem (2 hodiny)
 • Vlakem: z Prahy spojem s přestupem v Plzni (2,5 hodiny)

Stipendium Otakara Ševčíka

Ševčíkova akademie se hlásí k odkazu a snaze Otakara Ševčíka o podporu domácích studentů. Všichni studenti z České republiky a ze Slovenska proto získají zpět malou část kurzovného ve formě stipendia.

Junior akademie 2020

termín 2.–14. srpna 2020
 • Individuální přístup
 • Hudební kurzy
 • Koncerty
 • Letní soutěž
 • Orchestr Š
 • Semináře
 • Doprovodný program
 • Ubytování a strava
12 500 Kč / 490 €
Přihlášky se otevírají 22. 3. 2020