Náš tým


Josef Špaček

Josef Špaček

housle

se rychle etabluje jako jeden z nejlepších houslistů své generace. Pracoval pod vedením renomovaných pedagogů Idy Kavafianové a Jaime Lareda působících na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfiii a u Itzhaka Perlmana na newyorské Juilliard School. V letech 2008–2009 se stal laureátem dvou významných mezinárodních soutěží, Michaela Hilla na Novém Zélandu a Carla Nielsena v Dánsku, v květnu roku 2012 se stal jedním z finalistů Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu. Česká mutace časopisu Forbes zahrnula v roce 2014 Josefa Špačka mezi nejvýznamnější mladé české osobnosti v anketě „30 pod 30“.

Allan Nilles

Allan Nilles

viola

Soused poradil rodičům Allana Nillese, aby svého potomka nechali učit se hře na nástroj již v brzkém věku, což mělo zvýšit jeho šance na získání Harvardského či Yaleského stipendia. V pouhých třech letech se tedy začal učit hrát na violu. Rozhodnutí jeho rodičů ho však nevedlo na Harvard nebo Yale,...

Tomáš Jamník

Tomáš Jamník

violoncello

studoval na hudebním gymnáziu v Praze u Mirko a Martina Škampových, pokračoval na HAMU u Josefa Chuchra. Poprvé na sebe upozornil, když jako jedenadvacetiletý zvítězil na 58. ročníku mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v roce 2006. V letech 2007–2010 studoval ve třídě Jens Petera Maintze na Universität der Künste v Berlíně, současně získal stipendium u nadace Villa Musica. V roce 2010 byl přijat do dvouletého stipendijního programu Karajan Akademie, díky nemuž měl možnost hrát jako člen Berlínské filharmonie a zdokonalovat se u jejího koncertního mistra Ludwiga Quandta. V roce 2011 se stal finalistou a držitelem zvláštní ceny na soutěži Pierre Fournier Award v Londýně.

Daniela Oerterová

Daniela Oerterová

housle

vystudovala Pražskou konzervatoř ve třídě Jaroslava Foltýna, pražskou HAMU u Ivana Štrause. Během svých studií se úspěšně zúčastnila několika soutěží v sólové i komorní hře (Kocianova houslová soutěž, Concertino Praga, Beethovenův Hradec, soutěž Nadace Bohuslava Martinů), opakovaně se stala stipendistkou Meadowmount School of Music v USA, kde studovala u Stephena Shippse. V letech 2008–2014 byla členkou Škampova kvarteta, se kterým absolvovala koncerty v prestižních sálech (Wigmore Hall v Londýně, Gewandhaus v Lipsku, Carnegie Hall v New Yorku) a na mnoha mezinárodních festivalech. Společně s kolegy z kvarteta působila také jako hostující profesorka komorní hudby na Royal Academy of Music v Londýně. V současnosti působí v Triu Bergerettes, v Sukově komorním orchestru a spolupracuje s několika dalšími soubory. Vyučuje sólové housle na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy a na ZUŠ ve Stochově.

Henry Flory

Henry Flory

housle

Henry Flory si postupně získává reputaci charismatického houslisty s pučící kariérou sahající od USA, přes Evropu až do Asie. Čerstvý vítěz Janacek International Violin Competition, chválený pro hloubku interpretace a intenzitu své přítomnosti na pódiu, hrál jako sólista v mnoha z nejznámějších sálů (mezi něž patří Strathmore Hall, the Kennedy Center Concert Hall, Austria's Mozarteum "Great Hall”) a jiných, různých místech v Belgii, Francii, Anglii, Itálii, Rakousku, České republice, Španělsku, Japonsku a USA. Henryho, tohoto oddaného hráče komorní hudby, nyní živí představení kvartetu napříč Českou Republikou, také spolupracoval s Orchestra 2001 ve Philadelphii, a hojně se věnuje komorní hudbě napříč Východním pobřeží a Evropou.

Petra Malíšková

Petra Malíšková

violoncello

absolvovala Konzervatoř v Brně pod vedením Václava Horáka a HAMU v Praze ve třídě Daniela Veise. Zúčastnila se mnoha mistrovských kurzů pod vedením osobností jako Tsuoshi Tsutsumi, Johannes Goritzki, Victoria Yagling, Jiří Bárta aj. V šestnácti letech získala první cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodní Heranově violoncellové soutěži, o rok později zvítězila v mezinárodní Janáčkově soutěži a dvakrát obdržela druhou cenu na mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec. Na těchto soutěžích získala dvě ceny za interpretaci hudby Leoše Janáčka a tři za hudbu Bohuslava Martinů. Od roku 2007 je členkou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, se kterým také několikrát vystoupila jako sólistka. V současnosti Petra vyučuje na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy a věnuje se hudební režii jako spolumajitelka nahrávací společnosti sCore Music Services.

Eva Jamníková

Eva Jamníková

housle, školička Otakárek

absolvovala Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech u Ivana Ženatého a Kunstuniversität Graz u Eszter Haffner. Během studií se stala členkou Drážďanské filharmonie, v letech 2012–2019 byla členkou skupiny prvních houslí v Neubrandenburger Philharmonie. Již během studií rozvíjela svůj zájem o přesah hudby do jiných sfér umění, zasloužila se například o zhudebnění fotografií Jana Ságla na vernisážích ve Vídni a v Praze. Věnuje se elementární hudební pedagogice, kterou v současnosti studuje na Universität der Künste v Berlíně. Její snahou je rozvíjení sluchového vnímání a kultivace hudebního a pohybového vyjadřování zvláště u předškolních dětí.

Petr Jiříkovský

Petr Jiříkovský

Klavírní spolupráce

klavírista a dirigent, je jedním z nejvýraznějších českých umělců střední generace. Svou kariéru začal jako klavírista – studoval v Praze (u Emila Leichnera, Ivana Klánského), v Paříži (u Eugena Indjice, Itamara Golana) a ve Vídni (komorní hudbu u Michaela Schnitzlera). Kromě sólového vystupování a...

Renata Lichnovská

Renata Lichnovská

Klavírní spolupráce

Přerovská rodačka absolvovala konzervatorní studia v Ostravě u Marty Toaderové. Souběžně studovala i kompozici u Milana Báchorka. Na brněnské JAMU pokračovala u své předchozí pedagožky a později ve třídě vyhledávané prof. Inessy Janíčkové. Svůj mimořádný talent pak rozvíjela dále na mezinárodních i...