Junior akademie+

pro studující od 12 do 15 let

Junior akademie+ nabízí stejný výčet aktivit jako "dospělá" Ševčíkova akademie, celkový program je navíc vyladěn pro její věkovou kategorii. Hudebníci a hudebnice budou vedeni profesionálním týmem lektorů, účinkovat na veřejných koncertech a účastnit se pestrého doprovodného programu.

Co nabízíme?

H

Hudební kurzy

Základem výuky jsou masterclassy u lektorů, které jsou vedeny formou veřejných masterclassů i soukromých hodin.

F

Festivalové koncerty

Studenti mají možnost vystoupit na festivalových koncertech a zároveň navštěvovat všechny ostatní koncerty lektorů a hostů.

I

Individuální přístup

Cílem akademie je podpořit další rozvoj každého hráče a hráčky, ať už to bude zaměření na nástrojovou techniku nebo nácvik tradičního repertoáru.

R

Osobní rozvoj

Nově zařazujeme také oblíbené prezentace na téma osobního rozvoje. Hovořit a přednášet budou nejen lidé z týmu akademie, ale třeba také koncertní mistr Berlínské filharmonie.

Š

Orchestr Š

Během kurzu budou mít studenti možnost zasednout do experimentálního orchestru Š spolu s lektory a zkoumat možnosti nástrojové souhry.

P

Přednášky

Nedílnou součástí Ševčíkovy akademie jsou také přednášky a semináře, které se budou věnovat životu a dílu Otakara Ševčíka, ale také nástrojové metodice obecně.

O

Online masterclassy

Domluvili jsme se s těmi nejlžádanějšími profesory na světě, aby se letos připojili k nám do Horažďovic online.

K

Komorní hra

Studenti a studentky mají možnost utvářet různorodá komorní tělesa, nechat se vést našimi lektory a společně vystoupit na koncertě.

D

Doprovodný program

Během akademie mohou účastníci navštívit výstavu o Otakaru Ševčíkovi, vyzkoušet nové smyčce a nástroje nebo se dozvědět něco o zdraví hudebníků.

S

Sport a volný čas

Pro účastníky je pod vedením praktikantů připraven také sportovní program včetně turnaje v pingpongu, fotbalových zápasů a procházek do přírody.

U

Ubytování a strava

Všichni studenti budou společně ubytováni v bezprostřední blízkosti všech aktivit akademie a spolu s lektory se budou stravovat v restauraci Hotelu Prácheň.

Lektoři online

Richard Aaron

Richard Aaron

violoncello

Noah Bendix-Balgley

Noah Bendix-Balgley

housle, přednášející

Allan Nilles

Allan Nilles

viola

Wies de Boevé

Wies de Boevé

kontrabas

Lektoři naživo

Henry Flory

Henry Flory

housle, komorní hra, orchestr

Tomáš Jamník

Tomáš Jamník

violoncello

Petra Malíšková

Petra Malíšková

violoncello

Tomáš Karpíšek

Tomáš Karpíšek

kontrabas

Praktické informace

Termíny

 • Doporučený příjezd je neděle 2. srpna 2020, ve stejný den proběhne registrace účastníků od 15 do 18 hodin v secesním sále Hotelu Prácheň
 • Výuka začne v pondělí 3. srpna 2020 v dopoledních hodinách, ve stejný den se také odehraje úvodní koncert od 20 hodin v secesním sále Hotelu Prácheň
 • Závěrečný koncert proběhne ve čtvrtek 13. srpna 2020 od 20 hodin v secesním sále Hotelu Prácheň
 • Odjezd účastníků je v pátek 14. srpna 2020
 • Poslední možný termín pro vstup do online přihlášky je pondělí 20. července 2020

Místo konání, ubytování

Všichni studenti budou ubytováni v Horažďovicích v areálu bývalého kláštera františkánů, ve kterém dnes sídlí Domov mládeže Střední školy Horažďovice. Ve stejném objektu, tedy v bezprostřední blízkosti ubytování, se nachází také základní umělecká škola, kde je (spolu s Domovem mládeže) další možnost cvičení. Přibližně 1 minutu chůze je vzdálen Hotel Prácheň, který je jedním z center aktivit Ševčíkovy akademie a dalších necelých 5 minut chůze je vzdáleno náměstí Horažďovic a zámek, kde probíhá další část programu.

Strava

Studenti i lektoři budou mít zajištěné snídaně, obědy i večeře v Hotelu Prácheň, který disponuje velmi kvalitní restaurací. Strava je vhodná i pro vegetariány, na přání i pro vegany či strávníky trpící alergiemi.

Cesta

 • Autem: z Plzně (1 hodina), Prahy (2 hodiny), Mnichova (3 hodiny) nebo Vídně (3,5 hodiny)
 • Autobusem: z Prahy přímým spojem (2 hodiny)
 • Vlakem: z Prahy spojem s přestupem v Plzni (2,5 hodiny)

Stipendium Otakara Ševčíka

Ševčíkova akademie se hlásí k odkazu a snaze Otakara Ševčíka o podporu domácích studentů. Studenti z České republiky a ze Slovenska mají možnost zažádat o stipendium, potřeba je sepsat krátký motivační dopis a zaslat aktuální životopis.

Pedagogický dohled

Pro obě juniorské kategorie (věk 8 – 15 let) je po celou dobu konání Ševčíkovy akademie zajištěn pedagogický dohled. Studenti se však výuky účastní samostatně, a proto při příjezdu nezletilý účastník odevzdá souhlas zákonného zástupce s účastí na individuálních lekcích.

Junior akademie+ 2020

termín 2.–14. srpna 2020
 • Hudební kurzy
 • Festivalové koncerty
 • Individuální přístup
 • Osobní rozvoj
 • Orchestr Š
 • Přednášky
 • Online masterclassy
 • Komorní hra
 • Doprovodný program
 • Sport a volný čas
 • Ubytování a strava
CENA 15 000 Kč* / 550 €

*s možností stipendia pro účastníky z ČR a Slovenska
Přihlaste se nyní!