Lenka Navrátilová


klavírní spolupráce

Lenka Navrátilová

Studovala hru na klavír a na cembalo na konzervatoři v Teplicích a sbormistrovství chrámové hudby na Karlově univerzitě. Absolvovala interpretační kurzy klavírní hry na Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar a kurzy interpretace barokní hudby a hry na cembalo v Blankenburgu.

Lenka Navrátilová je profesorkou operní korepetice na Pražské konzervatoři a klavíristkou Pražského filharmonického sboru. Dlouhodobě se věnuje klavírní spolupráci a komorní hře, v oboru klavírního doprovodu je vyhledávanou koncertní partnerkou především operních pěvců a pěveckých sborů.

Jako klavíristka nebo cembalistka spolupracuje s mezinárodními hudebními festivaly Pražské jaro a Dvořákova Praha, s Mezinárodním pěveckým centrem Ant. Dvořáka v K.Varech, s orchestrem FOK, se souborem opery Národního divadla, s Kühnovým smíšeným sborem, sborem Cancioneta Praga, Operou Mozart. Vystoupila v mnoha zemích Evropy, v USA, Rusku, Mexiku, Jihoafrické republice, Izraeli, Jižní Koreji, Hongkongu.

V průběhu své kariéry měla možnost spolupracovat s dirigenty světového věhlasu jako jsou Claudio Abbado, sir Georg Solti, sir Charles Mackeras, sir Simon Rattle, Zubin Mehta, Jiří Bělohlávek, Libor Pešek, Riccardo Chailly, Christopher Eschenbach, sir Christopher Hogwood.

Lence Navrátilové byla udělena „Cena za vynikající klavírní doprovod“ na Mezinárodní pěvecké soutěži A.Dvořáka v Karlových Varech v letech 2010, 2017 a 2019, stejnojmenná cena jí byla udělena na Celostátní soutěži konzervatoří v Pardubicích a získala také „Diplom za nejlepší klavírní doprovod“ na mezinárodní pěvecké soutěži Vissi d'arte.